24 riiki, 110 börsi, 1 fond

Meist

Meie parimad investeerimise spetsialistid on valmis hindama Teie personaalseid ootusi, vajadusi ja võimekust otsustamaks, kas meie fondidesse investeerimine on õige just Teile. Meie fondid on mõeldud eeskätt keskmisest jõukamale investorile ning valmis investeerima erinevatesse varaklassidesse. Investeerimine jaguneb üldjuhul peamiselt all olevate varaklasside vahel:

- Deposiidid, riikide ja ettevõtete võlakirjad, millega kaubeldakse börsil ja mille tootlus aastas sõltuvalt nende riskiastmest on 0-5%;

- Kinnisvara, mille rendituluna peaks absoluutselt iga inimene olema suuteline tootma aastas 5- 7% tootlust;

- Investeerimine aktsiaindeksisse, mille klassikaline näide on USAs kaubeldav Standard & Poors 500 indeks (S&P 500), kus on esindatud 500 suurimat USAs, New Yorgis, kaubeldavat aktsiat, mille tootlus kõigub küll aasta aastalt, kuid eelnevate perioodide keskmine on senini olnud umbes 7% ning neilt aktsiatelt saadud dividendide reinvesteerimise korral võib see teha pikaajaliseks ajalooliseks tootluseks pea 12% aastas.

Seega S&P 500 indeks on pea kõikide fondide ja eraisikute tootluse võrdlusindeksiks just seetõttu, et kui investorid usuvad, et nad suudavad mingil aastal olla oma tootlusega paremad kui S&P 500 indeks, viivad nad oma raha sellest indeksist mõnda teise sektorisse, olgu siis selleks Jaapani majandus, USA autotööstus, Saksamaa jaekaubandus, tehnoloogia või otsustatakse üksikaktsiate kasuks - võimalusi on palju. Börsi ajaloo jooksul pole enamus investoritest senini suutnud toota kasumit keskmiselt 12% aastas pikas perspektiivis.

Me teame, et mitte kunagi ei garanteeri mineviku tootlus tuleviku tootlust, kuid meie kogemused, teadmised ning pühendumus on Teie käsutuses ja me teeme kõik selleks, et nii enda kui ka oma investorite vara igapäevaselt kasvatada, seades enda eesmärgiks luua tootlust rohkem kui S&P 500 indeks.